انجمن علمی HSE

کارشناسی حرفه ای

مدیریت کسب و کار

رشته مدیریت کسب و کار (MBA) از جمله رشته های پرکاربرد در زمینه تجارت و صنعت است. تحلیل مسائل و ارائه راهکارهای قابل اجرا برای انواع واحدهای تولیدی و خدماتی، سیستم های اطلاعات مدیریت، مباحث رفتار سازمانی و مدیریت موثر منابع انسانی و در نهایت برنامه ریزی و مدیریت استراتژیک، گوشه ای از موضوعات مورد بحث در مدیریت کسب و کار هستند. اعتبار و کاربرد این رشته در بازار کار داخلی و سطح بین المللی، قابل توجه و پررونق است و شرایط سنی و ... در اولویت جذب افراد تاثیری ندارد. رشته مدیریت کسب و کار به مباحثی همچون حسابداری، امور مالی، بازاریابی و فروش، جذب منابع انسانی، مدیریت عملیات و ... نیز می پردازد.

آموزش کاملا عملی

رشته کارشناسی مدیریت کسب و کار، از کاربردی ترین رشته های دانشگاهی است که از سال —- جزء رشته های دانشگاه انتخاب قرار گرفت و سالانه حدود — دانشجو از این رشته فارغ التحصیل می شوند. نحوه آموزش رشته های دانشگاه انتخاب به صورت کاملا کاربردی و کارگاهی بوده و دانشجو پس از طی دوره های آموزشی، می تواند به راحتی وارد بازار کار شود. همچنین دروس متعدد کارگاهی و دوره های کارآموزی در طول تابستان، باعث می شود دانشجو اعتماد به نفس کافی جهت ورود به کسب و کار را کسب نماید.

مهارت هایی که می آموزید :

مدیریت واحدهای کسب و کار متناسب با ساختار آنها در بازار

استفاده از فناوری اطلاعات برای توسعه محیط کار

تاسیس و راه اندازی کسب و کارهای جدید

طراحی و توسعه محصولات (کالاها و خدمات) جدید

مدرک مورد تایید وزارت علوم

دانشگاه علمی کاربردی یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که فعالیت خود را از دهه هفتاد آغاز کرده و تا کنون شمار زیادی از داوطلبان، در مقاطع مختلف این دانشگاه ها تحصیل کرده و فارغ التحصیل شده اند.

همچنین مدرک این دانشگاه ها برای ادامه تحصیل در سایر دانشگاه های خارج از کشور ، معتبر می باشد و دانشجویان دارای توان علمی و عملی بالا می توانند در راستای ادامه تحصیل خود در سایر دانشگاه های جهان اقدام نمایند . لازم است گفته شود که دانشجویان این مراکز می توانند در کشورهایی مانند آلمان و استرالیا که دارای نظام آموزشی علمی کاربردی و فنی حرفه ای هستند ،‌ به تحصیل خود ادامه دهند .

 

جذب از طریق سازمان سنجش

متقاضیان می توانند با ثبت نام در سایت سازمان با ارائه مدرک دیپلم در این مرکز ثبت نام کنند. پذیرش این مرکز منحصرا از طریق سازمان سنجش است.

صدور مدرک قابل ترجمه

مدرک دانشگاه، اعتبار بین المللی داشته و قابل ترجمه جهت ارائه به مراکز علمی خارج از کشور می باشد. در کشور های نظیر آلمان و استرالیا، که نظام علمی کاربردی از آنجا گرته برداری شده است، دارای اعتبار ویژه ای است.

امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر

فارغ التحصیلان می توانند با ارائه مدرک تحصیلی مرکز انتخاب، در هر دانشگاهی (اعم از دولتی، آزاد، پیام نور ، علمی کاربردی و...) در مقاطع بالاتر (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) ادامه تحصیل دهند.

این رشته برای چه کسانی مناسب است؟

مهندسین ایمنی و حفاظت کار شغل بسیار حساسی دارند و بنابراین باید بتوانند دقت و توجه لازم در انجام کار داشته باشند. همچنین توانایی تصمیم گیری سریع و منطقی در شرایط بحران از ویژگی های لازم برای این شغل می باشد. تفکر انتقادی و گوش دادن فعال نیز می تواند به شاغلان این حوزه کمک کند تا خطرات را بهتر پیش بینی کنند.

موقعیت های شغلی فارغ التحصیلان

مدیر کسب و کار یا مدیر اجرایی

مدیریت مالی و مدیریت موسسات مالی

مدیریت تولید، منابع انسانی، پروژه، برند و پژوهش

برخی از اساتید این رشته

از زبان دانشجویان

دانشجویان ما در رابطه با این رشته چه می گویند.

متن دانشجو

"لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است."

رایلان تولبرت

رضایت مشتریان

متن دانشجو

"لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است."

رایلان تولبرت

رضایت مشتریان

متن دانشجو

"لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است."

رایلان تولبرت

رضایت مشتریان

مزایای ثبت نام در مرکز علمی کاربردی انتخاب چیست؟

کاربردی بودن برای اشتغال

برنامه ریزی درسی مناسب برای شاغلین

اساتید مجرب و امکانات آموزشی

وام ها و کمک هزینه های تحصیلی

اینجا یک دانشگاه مهارتی است...

انتخاب با شماست...!

پیش ثبت نام

علاقمندان به پیش ثبت نام یا مشاوره می توانند با تکمیل فرم روبرو، در رشته های این دانشگاه پیش ثبت نام نمایند.

اولویت استخدام در گروه صنعتی انتخاب الکترونیک

گروه صنعتی انتخاب الکترونیک (تولیدکننده محصولات برندهای اسنوا، دوو و بُست) با در اختیار داشتن کامل ترین و فراگیرترین محصولات لوازم خانگی در سبد مصرفی خانوار در راستای کسب بالاترین میزان رضایت مندی مشتریان با ارائه مطلوب ترین کیفیت ممکن در حال فعالیت است. این گروه صنعتی با برخورداری از 12 کارخانه مختلف در حوزه های متفاوت صنعت پیشران لوازم خانگی در مساحتی بیش از 300هزار متر مربع و با داشتن پیشرفته ترین ماشین آلات در خطوط تولیدی خود، یکی از قطب های صنعتی کشور محسوب می شود. انتخاب الکترونیک با بومی سازی دانش و فناوری تولید لوازم خانگی، احداث مجتمع های بزرگ تحقیقاتی در جنوب شرق آسیا و همچنین اروپای غربی، نام خود را در ردیف بزرگ ترین و پیشرفته ترین تولید کنندگان لوازم خانگی در جهان نیز مطرح کرده است. محصولاتی که در مجموعه انتخاب الکترونیک تولید می شود، قابلیت رقابت با برندهای جهانی را داشته و ارائه لوازم خانگی با کیفیت برای مردم در سخت ترین شرایط اقتصادی نیز از جمله نقاط قوت این گروه محسوب می شود. سرمایه اجتماعی به دست آمده از اعتماد مشتریان به خدمات پس از فروش محصولات برندهای وابسته به گروه صنعتی انتخاب الکترونیک، قابل قیمت گذاری نیست و تمرکز بر ارائه خدمات پس از فروش با کیفیت به مشتریان بخش مهمی از زنجیره ارزش این مجموعه محسوب می شود. جامعه هدف تولید محصولات گروه صنعتی انتخاب الکترونیک، تمام اقشار نظام اجتماعی بوده و در قیمت گذاری کالاها شاخص های بالای کیفی، فنی و زیبایی محصولات با توجه به سطح توانمندی آحاد مردم در خرید، در نظر گرفته شده است.

لیست دروس رشته

دروس عمومی دروس مهارت مشترک و پایه دروس اصلی و کار در محیط دروس تخصصی
یک درس از گروه مبانی نظری اسلام (۲)
روانشناسی کار (۲)
کارورزی۱ (۲)
مدیریت بازاریابی خدمات (۲)
یک درس از گروه انقلاب اسلامی (۲)
مدیریت منابع انسانی (۲)
کارورزی۲ (۲)
مدیریت ریسک در کسب و کار (۲)
یک درس از گروه تاریخ تمدن اسلامی (۲)
اصول و فنون مذاکره (۲)
کاربینی (۱)
هوشمند سازی کسب و کار (۲)
یک درس از گروه آشنایی با منابع اسلامی (۲)
آمار و کاربرد آن در کسب و کار (۲)
برنامه ریزی و مدیریت پروژه در محیط کسب و کار (۲)
مدیریت نوآوری و توسعه ی محصول (۳)
ورزش۱ (۱)
رفتار سازمانی (۲)
مقررات صادرات و واردات و ثبت سفارش (۲)
مدیریت هزینه در کسب و کار (۲)
دانش خانواده و جمعیت (۲) (در صورت عدم گذراندن در دوره کاردانی)
اقتصاد (۲)
تحلیل محیط کسب و کارهای کوچک و متوسط در ایران (۲)
زبان تخصصی کسب و کار (۲)
----------
----------
سیستم های مدیریت یکپارچه (IMS) (۲)
مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) (۲)
----------
----------
اصول و مبانی تولید (۲)
مدیریت تبلیغات و برند سازی (۲)
----------
----------
اصول تنظیم و کنترل بودجه موسسات خدماتی و بازرگانی (۲)
راه اندازی کسب و کار (۳)
----------
----------
روش تحقیق در مدیریت کسب و کار (۲)
مدیریت تامین و انبارداری (۲)
----------
----------
تکنیک ها و ابزارهای کارآفرینی (۲)
پروژه کسب و کار (۲)
----------
----------
----------
شیوه های کارآفرینی سازمانی و اجتماعی (۲)
----------
----------
----------
مهندسی ارزش (VE) (۲)

دانشگاه مخیر است به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای مرکز، حداکثر ۶ واحد جبرانی جهت رفع کمبود دانشجو یا افزایش مهارت وی، ارائه نماید. 

طول دوره و شهریه

طول دوره کارشناسی حرفه ای مدیریت کسب و کار چقدر است؟

این دوره به مدت ۲ سال، معادل با ۴ ترم تحصیلی برنامه ریزی شده است.

شهریه دوره کارشناسی حرفه ای مدیریت کسب و کار چقدر است؟

شهریه

نحوه پرداخت شهریه دوره کارشناسی حرفه ای مدیریت کسب و کار چگونه است؟

شهریه

تبلیغات

کاردانی حرفه ای