انجمن علمی HSE

کارشناسی حرفه ای

ایمنی، بهداشت و محیط زیست صنایع (HSE)

رشته ایمنی، سلامت و محیط زیست (HSE)، از جدیدترین رشته های دانشگاهی است که در حوزه های مختلف مهندسی صنایع، مهندسی شیمی، مکانیک، فیزیک، عمران، نفت، گاز، مدیریت، متالوژی و ... کاربرد دارد. این رشته میزان خطرات جانی، مالی و زیست محیطی را بررسی می کند و مجموعه اقداماتی را جهت پیشگیری یا کاهش حوادث و خسارات ذاتی هر صنعت یا خدماتی را ارائه می دهد. در حقیقت این رشته یک دانش بین رشته ای است که هدفش توجه به سرمایه نیروی انسانی و بحث سلامت، بهبود فرایندهای تولید، افزایش بازدهی و ایمنی و همچنین حفظ بیشتر محیط زیست است.

آموزش کاملا عملی

رشته مهندسی ایمنی، سلامت و محیط زیست، از کاربردی ترین رشته های فنی دانشگاهی است که از سال —- جزء رشته های دانشگاه انتخاب قرار گرفت و سالانه حدود — دانشجو از این رشته فارغ التحصیل می شوند. نحوه آموزش رشته های دانشگاه انتخاب به صورت کاملا کاربردی و کارگاهی بوده و دانشجو پس از طی دوره های آموزشی، می تواند به راحتی وارد بازار کار شود. همچنین دروس متعدد کارگاهی و دوره های کارآموزی در طول تابستان، باعث می شود دانشجو اعتماد به نفس کافی جهت ورود به کسب و کار را کسب نماید.

مهارت هایی که می آموزید :

شناسایی کانون خطر در کارگاه ها

نظارت بر رعایت استانداردها و دستورالعمل های ایمنی

همکاری با کارفرما در تهیه دستورالعمل های ایمنی و بازرسی های منظم دوره ای از کارگاه ها

جمع آوری و ثبت آمار حوادث و بیماری های ناشی از کار

مدرک مورد تایید وزارت علوم

دانشگاه علمی کاربردی یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که فعالیت خود را از دهه هفتاد آغاز کرده و تا کنون شمار زیادی از داوطلبان، در مقاطع مختلف این دانشگاه ها تحصیل کرده و فارغ التحصیل شده اند.

همچنین مدرک این دانشگاه ها برای ادامه تحصیل در سایر دانشگاه های خارج از کشور ، معتبر می باشد و دانشجویان دارای توان علمی و عملی بالا می توانند در راستای ادامه تحصیل خود در سایر دانشگاه های جهان اقدام نمایند . لازم است گفته شود که دانشجویان این مراکز می توانند در کشورهایی مانند آلمان و استرالیا که دارای نظام آموزشی علمی کاربردی و فنی حرفه ای هستند ،‌ به تحصیل خود ادامه دهند .

 

جذب از طریق سازمان سنجش

متقاضیان می توانند با ثبت نام در سایت سازمان با ارائه مدرک دیپلم در این مرکز ثبت نام کنند. پذیرش این مرکز منحصرا از طریق سازمان سنجش است.

صدور مدرک قابل ترجمه

مدرک دانشگاه، اعتبار بین المللی داشته و قابل ترجمه جهت ارائه به مراکز علمی خارج از کشور می باشد. در کشور های نظیر آلمان و استرالیا، که نظام علمی کاربردی از آنجا گرته برداری شده است، دارای اعتبار ویژه ای است.

امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر

فارغ التحصیلان می توانند با ارائه مدرک تحصیلی مرکز انتخاب، در هر دانشگاهی (اعم از دولتی، آزاد، پیام نور ، علمی کاربردی و...) در مقاطع بالاتر (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) ادامه تحصیل دهند.

این رشته برای چه کسانی مناسب است؟

با توجه به حساسیت شغلی و ارتباط آن با سلامت جامعه، دقت و ریزبینی از جمله مهم ترین ویژگی های افرادی است که قصد دارند در این رشته فعالیت کنند. همچنین آنها باید مهارتهای ارتباطی و توانایی لازم برای مدیریت و رهبری را داشته باشند. قدرت تجزیه و تحلیل بالا، مدیریت زمان، مهارتهای گفتاری و نوشتاری و مهارت حل مسئله نیز برای فعالین این رشته ضروری است.

موقعیت های شغلی فارغ التحصیلان

مسئول ایمنی در کلیه کارگاه های مشمول قانون اداره کار

مشاوره حقوقی در زمینه ایمنی کار

تهیه و تنظیم لوایح قانونی اداره کار

برخی از اساتید این رشته

از زبان دانشجویان

دانشجویان ما در رابطه با این رشته چه می گویند.

متن دانشجو

"لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است."

رایلان تولبرت

رضایت مشتریان

متن دانشجو

"لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است."

رایلان تولبرت

رضایت مشتریان

متن دانشجو

"لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است."

رایلان تولبرت

رضایت مشتریان

مزایای ثبت نام در مرکز علمی کاربردی انتخاب چیست؟

کاربردی بودن برای اشتغال

برنامه ریزی درسی مناسب برای شاغلین

اساتید مجرب و امکانات آموزشی

وام ها و کمک هزینه های تحصیلی

اینجا یک دانشگاه مهارتی است...

انتخاب با شماست...!

پیش ثبت نام

علاقمندان به پیش ثبت نام یا مشاوره می توانند با تکمیل فرم روبرو، در رشته های این دانشگاه پیش ثبت نام نمایند.

اولویت استخدام در گروه صنعتی انتخاب الکترونیک

گروه صنعتی انتخاب الکترونیک (تولیدکننده محصولات برندهای اسنوا، دوو و بُست) با در اختیار داشتن کامل ترین و فراگیرترین محصولات لوازم خانگی در سبد مصرفی خانوار در راستای کسب بالاترین میزان رضایت مندی مشتریان با ارائه مطلوب ترین کیفیت ممکن در حال فعالیت است. این گروه صنعتی با برخورداری از 12 کارخانه مختلف در حوزه های متفاوت صنعت پیشران لوازم خانگی در مساحتی بیش از 300هزار متر مربع و با داشتن پیشرفته ترین ماشین آلات در خطوط تولیدی خود، یکی از قطب های صنعتی کشور محسوب می شود. انتخاب الکترونیک با بومی سازی دانش و فناوری تولید لوازم خانگی، احداث مجتمع های بزرگ تحقیقاتی در جنوب شرق آسیا و همچنین اروپای غربی، نام خود را در ردیف بزرگ ترین و پیشرفته ترین تولید کنندگان لوازم خانگی در جهان نیز مطرح کرده است. محصولاتی که در مجموعه انتخاب الکترونیک تولید می شود، قابلیت رقابت با برندهای جهانی را داشته و ارائه لوازم خانگی با کیفیت برای مردم در سخت ترین شرایط اقتصادی نیز از جمله نقاط قوت این گروه محسوب می شود. سرمایه اجتماعی به دست آمده از اعتماد مشتریان به خدمات پس از فروش محصولات برندهای وابسته به گروه صنعتی انتخاب الکترونیک، قابل قیمت گذاری نیست و تمرکز بر ارائه خدمات پس از فروش با کیفیت به مشتریان بخش مهمی از زنجیره ارزش این مجموعه محسوب می شود. جامعه هدف تولید محصولات گروه صنعتی انتخاب الکترونیک، تمام اقشار نظام اجتماعی بوده و در قیمت گذاری کالاها شاخص های بالای کیفی، فنی و زیبایی محصولات با توجه به سطح توانمندی آحاد مردم در خرید، در نظر گرفته شده است.

لیست دروس رشته

دروس عمومی دروس مهارت مشترک و پایه دروس اصلی و کار در محیط دروس تخصصی
یک درس از گروه مبانی نظری اسلام (۲)
روانشناسی کار (۲)
کارورزی۱ (۲)
ایمنی صنعتی (۲)
یک درس از گروه انقلاب اسلامی (۲)
مدیریت منابع انسانی (۲)
کارورزی۲ (۲)
ایمنی مواد شیمیایی (۳)
یک درس از گروه تاریخ تمدن اسلامی (۲)
مهارت های مسئله یابی و تصمیم گیری (۲)
کاربینی (۱)
آلودگی هوا (۳)
یک درس از گروه آشنایی با منابع اسلامی (۲)
آمار حیاتی (۲)
بیماریهای شغلی (۲)
بهداشت آب و فاضلاب (۳)
ورزش۱ (۱)
ریاضیات کاربردی (۲)
روانشناسی صنعتی (۲)
تاثیرات پرتوها و میدان های مغناطیسی (۲)
دانش خانواده و جمعیت (۲) (در صورت عدم گذراندن در دوره کاردانی)
شیمی تجزیه (۲)
زبان تخصصی (۲)
تنظیم شرایط محیطی در صنعت (۲)
----------
----------
فیزیک کاربردی (۳)
تهویه صنعتی (۲)
----------
----------
کاربرد کامپیوتر در ایمنی و سلامت (۲)
عوامل انسانی در محیط کار (۲)
----------
----------
کارکردهای زیست محیطی صنعتی (۲)
عوامل فیزیکی در صنعت (۳)
----------
----------
کلیات بهداشت محیط (۲)
مدیریت در بحران (۲)
----------
----------
مهندسی ایمنی (۳)
مولفه های بازرسی ریسک (۲)

دانشگاه مخیر است به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای مرکز، حداکثر ۶ واحد جبرانی جهت رفع کمبود دانشجو یا افزایش مهارت وی، ارائه نماید. 

طول دوره و شهریه

طول دوره کارشناسی حرفه ای ایمنی، بهداشت و محیط زیست صنایع (HSE) چقدر است؟

این دوره به مدت ۲ سال، معادل با ۴ ترم تحصیلی برنامه ریزی شده است.

شهریه دوره کارشناسی حرفه ای ایمنی، بهداشت و محیط زیست صنایع (HSE) چقدر است؟

شهریه

نحوه پرداخت شهریه دوره کارشناسی حرفه ای ایمنی، بهداشت و محیط زیست صنایع (HSE) چگونه است؟

شهریه

تبلیغات

کاردانی حرفه ای