انجمن علمی HSE

کاردانی فنی

جوشکاری

پرچ، پیچ و جوشکاری کوره ای از جمله اتصالاتی هستند که بیش از دو قرن‌ است توسط انسان به کار برده می شوند. جوشکاری یکی از روشهای تولید است که هدف آن اتصال دائمی مواد مهندسی (فلز، سرامیک، پلیمر یا کامپوزیت) به یکدیگر است، به گونه ای که خواص اتصال برابر با خواص ماده پایه باشد. استفاده از حرارت ناشی از سوختن گاز و ذوب موضعی محل اتصال قطعات فلزی باعث شده تحول بزرگی در این فن به وجود آید و بر این اساس، روش های جوشکاری متعددی به وجود آمده است. جوشکاری را می توان جزء صنایع مادر به حساب آورد، چرا که کمتر کارخانه یا موسسه تولیدی و صنعتی را می توان یافت که در آن حداقل یک کارگاه جوشکاری فعال نداشته باشد. جوشکاری در صنعت به منظور حفظ سلامت و تعمیر قطعات صنعتی بسیار حائز اهمیت می باشد.

آموزش کاملا عملی

رشته کاردانی جوشکاری، از کاربردی ترین رشته های فنی دانشگاهی است که از سال —- جزء رشته های دانشگاه انتخاب قرار گرفت و سالانه حدود — دانشجو از این رشته فارغ التحصیل می شوند. نحوه آموزش رشته های دانشگاه انتخاب به صورت کاملا کاربردی و کارگاهی بوده و دانشجو پس از طی دوره های آموزشی، می تواند به راحتی وارد بازار کار شود. همچنین دروس متعدد کارگاهی و دوره های کارآموزی در طول تابستان، باعث می شود دانشجو اعتماد به نفس کافی جهت ورود به کسب و کار را کسب نماید.

مهارت هایی که می آموزید :

نقشه خوانی و تفسیر نقشه های مهندسی جوش

بازدید و اطمینان از نحوه عملکرد صحیح دستگاهها و مواد مصرفی در فرایند های جوشکاری

تعیین روش کار و نمونه سازی به کمک مهندسین طراح و انتقال آن به کارگران فنی

پیاده سازی استانداردهای جوشکاری و کنترل کیفی در واحدهای صنعتی

مدرک مورد تایید وزارت علوم

دانشگاه علمی کاربردی یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که فعالیت خود را از دهه هفتاد آغاز کرده و تا کنون شمار زیادی از داوطلبان، در مقاطع مختلف این دانشگاه ها تحصیل کرده و فارغ التحصیل شده اند.

همچنین مدرک این دانشگاه ها برای ادامه تحصیل در سایر دانشگاه های خارج از کشور ، معتبر می باشد و دانشجویان دارای توان علمی و عملی بالا می توانند در راستای ادامه تحصیل خود در سایر دانشگاه های جهان اقدام نمایند . لازم است گفته شود که دانشجویان این مراکز می توانند در کشورهایی مانند آلمان و استرالیا که دارای نظام آموزشی علمی کاربردی و فنی حرفه ای هستند ،‌ به تحصیل خود ادامه دهند .

 

جذب از طریق سازمان سنجش

متقاضیان می توانند با ثبت نام در سایت سازمان با ارائه مدرک دیپلم در این مرکز ثبت نام کنند. پذیرش این مرکز منحصرا از طریق سازمان سنجش است.

صدور مدرک قابل ترجمه

مدرک دانشگاه، اعتبار بین المللی داشته و قابل ترجمه جهت ارائه به مراکز علمی خارج از کشور می باشد. در کشور های نظیر آلمان و استرالیا، که نظام علمی کاربردی از آنجا گرته برداری شده است، دارای اعتبار ویژه ای است.

امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر

فارغ التحصیلان می توانند با ارائه مدرک تحصیلی مرکز انتخاب، در هر دانشگاهی (اعم از دولتی، آزاد، پیام نور ، علمی کاربردی و...) در مقاطع بالاتر (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) ادامه تحصیل دهند.

این رشته برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که قصد دارند وارد این رشته شوند، باید به فعالیت های فنی و عملی علاقمند بوده و از دقت و توجه لازم نسبت به جزئیات برخوردار باشند. همچنین علاقمندان این رشته باید ذهنی خلاق برای تجزیه و تحلیل دروس ریاضی و فیزیک داشته و نسبت به این دروس مهارت کافی کسب کرده باشند. استقامت بدنی از دیگر مواردی است که یک جوشکار خوب باید از آن برخوردار باشد.

موقعیت های شغلی فارغ التحصیلان

کاردانی یا سرپرستی کارگاههای جوشکاری و برشکاری

کاردانی آزمایشگاه های بازرسی و کنترل کیفی جوش

سرپرستی واحدهای کنترل کیفیت جوش

برخی از اساتید این رشته

از زبان دانشجویان

دانشجویان ما در رابطه با این رشته چه می گویند.

متن دانشجو

"لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است."

رایلان تولبرت

رضایت مشتریان

متن دانشجو

"لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است."

رایلان تولبرت

رضایت مشتریان

متن دانشجو

"لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است."

رایلان تولبرت

رضایت مشتریان

مزایای ثبت نام در مرکز علمی کاربردی انتخاب چیست؟

کاربردی بودن برای اشتغال

برنامه ریزی درسی مناسب برای شاغلین

اساتید مجرب و امکانات آموزشی

وام ها و کمک هزینه های تحصیلی

اینجا یک دانشگاه مهارتی است...

انتخاب با شماست...!

پیش ثبت نام

علاقمندان به پیش ثبت نام یا مشاوره می توانند با تکمیل فرم روبرو، در رشته های این دانشگاه پیش ثبت نام نمایند.

اولویت استخدام در گروه صنعتی انتخاب الکترونیک

گروه صنعتی انتخاب الکترونیک (تولیدکننده محصولات برندهای اسنوا، دوو و بُست) با در اختیار داشتن کامل ترین و فراگیرترین محصولات لوازم خانگی در سبد مصرفی خانوار در راستای کسب بالاترین میزان رضایت مندی مشتریان با ارائه مطلوب ترین کیفیت ممکن در حال فعالیت است. این گروه صنعتی با برخورداری از 12 کارخانه مختلف در حوزه های متفاوت صنعت پیشران لوازم خانگی در مساحتی بیش از 300هزار متر مربع و با داشتن پیشرفته ترین ماشین آلات در خطوط تولیدی خود، یکی از قطب های صنعتی کشور محسوب می شود. انتخاب الکترونیک با بومی سازی دانش و فناوری تولید لوازم خانگی، احداث مجتمع های بزرگ تحقیقاتی در جنوب شرق آسیا و همچنین اروپای غربی، نام خود را در ردیف بزرگ ترین و پیشرفته ترین تولید کنندگان لوازم خانگی در جهان نیز مطرح کرده است. محصولاتی که در مجموعه انتخاب الکترونیک تولید می شود، قابلیت رقابت با برندهای جهانی را داشته و ارائه لوازم خانگی با کیفیت برای مردم در سخت ترین شرایط اقتصادی نیز از جمله نقاط قوت این گروه محسوب می شود. سرمایه اجتماعی به دست آمده از اعتماد مشتریان به خدمات پس از فروش محصولات برندهای وابسته به گروه صنعتی انتخاب الکترونیک، قابل قیمت گذاری نیست و تمرکز بر ارائه خدمات پس از فروش با کیفیت به مشتریان بخش مهمی از زنجیره ارزش این مجموعه محسوب می شود. جامعه هدف تولید محصولات گروه صنعتی انتخاب الکترونیک، تمام اقشار نظام اجتماعی بوده و در قیمت گذاری کالاها شاخص های بالای کیفی، فنی و زیبایی محصولات با توجه به سطح توانمندی آحاد مردم در خرید، در نظر گرفته شده است.

لیست دروس رشته

دروس عمومی دروس مهارت مشترک و پایه دروس اصلی و کار در محیط دروس تخصصی
یک درس از گروه مبانی نظری اسلام (۲)
اصول سرپرستی (۲)
روشهای اتصال مواد (۲)
عیوب و علل آن (۱)
یک درس از گروه اخلاق اسلامی (۲)
کارآفرینی (۲)
خواص فیزیکی و شناخت مواد (۳)
جوشکاری تحت محافظت سرباره (۲)
تربیت بدنی (۱)
مهارت ها و قوانین کسب و کار (۲)
استاتیک (۲)
جوشکاری مقاومتی و زائده ای (۱)
دانش خانواده و جمعیت (۲)
گزارش نویسی (۲)
خواص مکانیکی (۲)
کارگاه جوشکاری با الکترود دستی (۲)
زبان خارجی عمومی (۳)
ریاضی عمومی (۲)
آزمایشگاه خواص مکانیکی (۱)
تکنولوژی جوشکاری فلزات آهنی (۲)
فارسی (۳)
شیمی عمومی (۲)
آزمایشگاه متالوگرافی (۱)
جوشکاری تحت محافظت گاز (۲)
----------
فیزیک مکانیک و حرارت (۲)
ایمنی و بهداشت (۲)
کارگاه جوشکاری تحت محافظت گاز (۲)
----------
فیزیک الکتریسیته (۲)
مبانی متالورژی جوش (۲)
علائم جوشکاری و نقشه خوانی (۱)
----------
رسم فنی۱ (۱)
کارورزی۱ (۲)
تکنولوژی بازرسی جوش (۲)
----------
----------
کارورزی۲ (۲)
فرآیندهای برشکاری و آماده سازی لبه (۱)
----------
----------
کاربینی (۱)
جوشکاری اکسی گاز (۱)
----------
----------
----------
آزمایشگاه متالورژی جوشکاری (۲)
----------
----------
----------
تکنولوژی جوشکاری فلزات غیر آهنی (۲)
----------
----------
----------
کارگاه جوشکاری اکسی گاز و برشکاری (۲)

دانشگاه مخیر است به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای مرکز، حداکثر ۶ واحد جبرانی جهت رفع کمبود دانشجو یا افزایش مهارت وی، ارائه نماید. 

طول دوره و شهریه

طول دوره کاردانی فنی جوشکاری چقدر است؟

این دوره به مدت ۲ سال، معادل با ۴ ترم تحصیلی برنامه ریزی شده است.

شهریه دوره کاردانی فنی جوشکاری چقدر است؟

شهریه

نحوه پرداخت شهریه دوره کاردانی فنی جوشکاری چگونه است؟

شهریه

تبلیغات

کاردانی حرفه ای