انجمن علمی HSE

مهندسی فناوری

الکترونیک صنعتی

یکی از پایه های پیشرفت امروزین جوامع انسانی، الکترونیک و مباحث پیرامونی آن است. الکترونیک صنعتی ترکیبی از قدرت، الکترونیک و کنترل است. قدرت، وسایل قدرت استاتیک و گردنده را که در تولید، انتقال و توزیع توان الکتریکی نقش دارند بررسی می کند. الکترونیک، مدارها و وسایل پردازشگر یا پردازنده ی سیگنال ها را بررسی می کند. کنترل، به بررسی مشخصه های دینامیک و حالت پایدار سیستم با حلقه بسته می پردازد. امروزه الکترونیک صنعتی جایگاه مهمی در تکنولوژی مدرن پیدا کرده است و در محصولات مختلفی مانند کنترل کننده های دما، کنترل کننده های روشنایی، کنترل کننده های موتور، منابع تغذیه (مانند شارژرها و سیستم های قدرت ماشین های لباسشویی) و ... به کار می رود.

آموزش کاملا عملی

رشته مهندسی فناوری الکترونیک صنعتی، از کاربردی ترین رشته های فنی دانشگاهی است که از سال —- جزء رشته های دانشگاه انتخاب قرار گرفت و سالانه حدود — دانشجو از این رشته فارغ التحصیل می شوند. نحوه آموزش رشته های دانشگاه انتخاب به صورت کاملا کاربردی و کارگاهی بوده و دانشجو پس از طی دوره های آموزشی، می تواند به راحتی وارد بازار کار شود. همچنین دروس متعدد کارگاهی و دوره های کارآموزی در طول تابستان، باعث می شود دانشجو اعتماد به نفس کافی جهت ورود به کسب و کار را کسب نماید.

مهارت هایی که می آموزید :

آشنایی با مبانی الکترونیک صنعتی

مهارت کنترل و مکاترونیک

آشنایی با الکترونیک قدرت و موتودرایورها

آشنایی با سیستم های هوشمند و مخابرات صنعتی

مدرک مورد تایید وزارت علوم

دانشگاه علمی کاربردی یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که فعالیت خود را از دهه هفتاد آغاز کرده و تا کنون شمار زیادی از داوطلبان، در مقاطع مختلف این دانشگاه ها تحصیل کرده و فارغ التحصیل شده اند.

همچنین مدرک این دانشگاه ها برای ادامه تحصیل در سایر دانشگاه های خارج از کشور ، معتبر می باشد و دانشجویان دارای توان علمی و عملی بالا می توانند در راستای ادامه تحصیل خود در سایر دانشگاه های جهان اقدام نمایند . لازم است گفته شود که دانشجویان این مراکز می توانند در کشورهایی مانند آلمان و استرالیا که دارای نظام آموزشی علمی کاربردی و فنی حرفه ای هستند ،‌ به تحصیل خود ادامه دهند .

 

جذب از طریق سازمان سنجش

متقاضیان می توانند با ثبت نام در سایت سازمان با ارائه مدرک دیپلم در این مرکز ثبت نام کنند. پذیرش این مرکز منحصرا از طریق سازمان سنجش است.

صدور مدرک قابل ترجمه

مدرک دانشگاه، اعتبار بین المللی داشته و قابل ترجمه جهت ارائه به مراکز علمی خارج از کشور می باشد. در کشور های نظیر آلمان و استرالیا، که نظام علمی کاربردی از آنجا گرته برداری شده است، دارای اعتبار ویژه ای است.

امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر

فارغ التحصیلان می توانند با ارائه مدرک تحصیلی مرکز انتخاب، در هر دانشگاهی (اعم از دولتی، آزاد، پیام نور ، علمی کاربردی و...) در مقاطع بالاتر (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) ادامه تحصیل دهند.

این رشته برای چه کسانی مناسب است؟

دانشجویان این رشته برای موفقیت نیاز به مهارتهای ریاضی قوی، تفکر تحلیلی و خلاقیت و نوآوری دارند. همچنین آنها باید از مهارتهای ارتباطی خوبی برای فعالیت های گروهی برخوردار باشند. مدیران این رشته به مهارتهای سازماندهی نیز احتیاج دارند.

موقعیت های شغلی فارغ التحصیلان

کارشناس الکترونیک صنعتی

کارشناس قدرت

کارشناس ماشین های الکتریکی

برخی از اساتید این رشته

از زبان دانشجویان

دانشجویان ما در رابطه با این رشته چه می گویند.

متن دانشجو

"لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است."

رایلان تولبرت

رضایت مشتریان

متن دانشجو

"لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است."

رایلان تولبرت

رضایت مشتریان

متن دانشجو

"لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است."

رایلان تولبرت

رضایت مشتریان

مزایای ثبت نام در مرکز علمی کاربردی انتخاب چیست؟

کاربردی بودن برای اشتغال

برنامه ریزی درسی مناسب برای شاغلین

اساتید مجرب و امکانات آموزشی

وام ها و کمک هزینه های تحصیلی

اینجا یک دانشگاه مهارتی است...

انتخاب با شماست...!

پیش ثبت نام

علاقمندان به پیش ثبت نام یا مشاوره می توانند با تکمیل فرم روبرو، در رشته های این دانشگاه پیش ثبت نام نمایند.

اولویت استخدام در گروه صنعتی انتخاب الکترونیک

گروه صنعتی انتخاب الکترونیک (تولیدکننده محصولات برندهای اسنوا، دوو و بُست) با در اختیار داشتن کامل ترین و فراگیرترین محصولات لوازم خانگی در سبد مصرفی خانوار در راستای کسب بالاترین میزان رضایت مندی مشتریان با ارائه مطلوب ترین کیفیت ممکن در حال فعالیت است. این گروه صنعتی با برخورداری از 12 کارخانه مختلف در حوزه های متفاوت صنعت پیشران لوازم خانگی در مساحتی بیش از 300هزار متر مربع و با داشتن پیشرفته ترین ماشین آلات در خطوط تولیدی خود، یکی از قطب های صنعتی کشور محسوب می شود. انتخاب الکترونیک با بومی سازی دانش و فناوری تولید لوازم خانگی، احداث مجتمع های بزرگ تحقیقاتی در جنوب شرق آسیا و همچنین اروپای غربی، نام خود را در ردیف بزرگ ترین و پیشرفته ترین تولید کنندگان لوازم خانگی در جهان نیز مطرح کرده است. محصولاتی که در مجموعه انتخاب الکترونیک تولید می شود، قابلیت رقابت با برندهای جهانی را داشته و ارائه لوازم خانگی با کیفیت برای مردم در سخت ترین شرایط اقتصادی نیز از جمله نقاط قوت این گروه محسوب می شود. سرمایه اجتماعی به دست آمده از اعتماد مشتریان به خدمات پس از فروش محصولات برندهای وابسته به گروه صنعتی انتخاب الکترونیک، قابل قیمت گذاری نیست و تمرکز بر ارائه خدمات پس از فروش با کیفیت به مشتریان بخش مهمی از زنجیره ارزش این مجموعه محسوب می شود. جامعه هدف تولید محصولات گروه صنعتی انتخاب الکترونیک، تمام اقشار نظام اجتماعی بوده و در قیمت گذاری کالاها شاخص های بالای کیفی، فنی و زیبایی محصولات با توجه به سطح توانمندی آحاد مردم در خرید، در نظر گرفته شده است.

لیست دروس رشته

دروس عمومی دروس مهارت مشترک و پایه دروس اصلی و کار در محیط دروس تخصصی
یک درس از گروه مبانی نظری اسلام (۲)
اصول و فنون مذاکره (۲)
کارورزی۱ (۲)
مدارهای مخابراتی (۳)
یک درس از گروه انقلاب اسلامی (۲)
مهارت های مسئله یابی و تصمیم گیری (۲)
کارورزی۲ (۲)
خطوط انتقال مخابراتی (۲)
یک درس از گروه تاریخ تمدن اسلامی (۲)
کنترل پروژه (۲)
کاربینی (۱)
الکترونیک صنعتی (۳)
یک درس از گروه آشنایی با منابع اسلامی (۲)
ریاضی عمومی (۳)
مدارهای الکتریکی (۳)
مدارهای مجتمع خطی (۳)
ورزش۱ (۱)
معادلات دیفرانسیل (۳)
سیستم های کنترل خطی (۳)
منابع تغذیه (۲)
دانش خانواده و جمعیت (۲) (در صورت عدم گذراندن در دوره کاردانی)
محاسبات عددی (۲)
اصول میکروکامپیوتر (۳)
آزمایشگاه مدارهای مخابراتی (۱)
----------
----------
آزمایشگاه اصول میکروکامپیوتر (۱)
کنترل کننده های صنعتی (۳)
----------
----------
مدارهای الکترونیکی (۳)
آزمایشگاه کنترل کننده های صنعتی (۱)
----------
----------
آزمایشگاه مدارهای الکتریکی (۱)
آزمایشگاه مدارهای مجتمع خطی (۱)
----------
----------
آزمایشگاه سیستم های کنترل خطی (۱)
ابزار دقیق و اندازه گیری الکترونیکی (۲)
----------
----------
برنامه سازی رایانه ای (۱)
زبان تخصصی۲ (۲)
----------
----------
نرم افزارهای کاربردی در الکترونیک (۱)
پروژه (۲)

دانشگاه مخیر است به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای مرکز، حداکثر ۶ واحد جبرانی جهت رفع کمبود دانشجو یا افزایش مهارت وی، ارائه نماید. 

طول دوره و شهریه

طول دوره مهندسی فناوری الکترونیک صنعتی چقدر است؟

این دوره به مدت ۲ سال، معادل با ۴ ترم تحصیلی برنامه ریزی شده است.

شهریه دوره مهندسی فناوری الکترونیک صنعتی چقدر است؟

شهریه

نحوه پرداخت شهریه دوره مهندسی فناوری الکترونیک صنعتی چگونه است؟

شهریه

تبلیغات

کاردانی حرفه ای